Projekti

Udruženje medijatora Crne Gore je 2017.godine implementiralo dva projekta koja su bila finansijski podržana od strane Ambasade Velike Britanije u Crnoj Gori:

– “Povećanje efikasnosti pravosuđa” koji je uključivao izradu prve radne verzije Zakona o alternativnom rešavanju sporova i razvoj Komparativne analize usklađenosti nacionalnog zakonodavnog okvira u oblasti medijacije sa međunarodnim standardima. Projekat je realizovan u periodu od maja 2017. do marta 2018. Godine;

– “Komercijalna medijacija u Crnoj Gori” koji je bio usmjeren na promociju medijacije u privrednim sporovima i u okviru kojeg glavne aktivnosti su se odnosile na implementaciju promotivnih aktivnosti i izradu promotivnih materijala. Projekat je realizovan u periodu od oktobra 2017. do marta 2018. godine.

Pored projekata finansiranih od strane međunarodnih donatora, Udruženje medijatora je realizovalo i projekat “Podizanje svijesti o medijaciji u Crnoj Gori” koji je bio finansiran od strane Ministarstva pravde Crne Gore u 2018. godini. Projekat je bio usmjeren na razvoj i sprovođenje javne kampanje o medijaciji u Crnoj Gori.